• Anasayfa
 • »
 • Haberler
 • »
 • BİR DAHA 12 EYLÜL’LER YAŞANMASIN DİYE BİR SES DUYULUR 15 TEMMUZ GECESİ "MİLLETİN ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMADIM BEN BUGÜNE KADAR"

BİR DAHA 12 EYLÜL’LER YAŞANMASIN DİYE BİR SES DUYULUR 15 TEMMUZ GECESİ "MİLLETİN ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMADIM BEN BUGÜNE KADAR"

TÜRK MİLLETİ ADINA MİNNETTARIZ CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A , ÇÜNKÜ BİZ 15 TEMMUZ’DA YENİDEN DOĞDUK , DEMOKRASİYE YENİDEN İNANDIK. SEÇİLMİŞLERİN BU ÜLKEDE NELER YAPABİLECEĞİNE ŞAPKASINI ALIP GİTMEYECEĞİNE YENİDEN ŞAHİT OLDUK

BİR DAHA 12 EYLÜL’LER YAŞANMASIN DİYE BİR SES DUYULUR 15 TEMMUZ GECESİ

AK PARTİ İL BAŞKANI HALİT TOMAKİN;

- BİR DAHA 12 EYLÜL’LER YAŞANMASIN DİYE BİR SES DUYULUR 15 TEMMUZ GECESİ "MİLLETİN ÜSTÜNDE BİR GÜÇ TANIMADIM BEN BUGÜNE KADAR"

-TÜRK MİLLETİ ADINA MİNNETTARIZ CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A , ÇÜNKÜ BİZ 15 TEMMUZ’DA YENİDEN DOĞDUK , DEMOKRASİYE YENİDEN İNANDIK. SEÇİLMİŞLERİN BU ÜLKEDE NELER YAPABİLECEĞİNE ŞAPKASINI ALIP GİTMEYECEĞİNE YENİDEN ŞAHİT OLDUK

İl Başkanı Halit Tomakin , 12 Eylül askeri darbesini 39 yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Tomakin mesajında , Türkiye’nin büyük devlet olmasını istemeyen güçler her 10 yılda bir anti demokratik müdahalelerle seçilmişlere karşı, demokrasinin altına dinamit koyarak , kah ekonomik nedenler öne sürülerek, kah terör olayları bahane edilerek , veya irtica bahane edilerek eften ,püften sebeplerle , kimi zaman askeri ,kimi zaman da yargıyı da öne sürerek darbeler ülkesi olmaktan kendisini kurtaramamış, Türkiye adeta üçüncü dünya ülkesi olmuştur dedi.

HİÇBİR NEDEN VE GEREKÇE MİLLETİN HELAL OYLARI İLE SEÇİLEN HÜKÜMETİN ANTİ DEMOKRATİK YOLLARLA SON BULMASININ BAHANESİ OLAMAZ

Başkan Tomakin, hiçbir neden ve gerekçe milletin helal oyları ile seçilen hükümetin anti demokratik yollarla son bulmasının bahanesi olamaz ve olmamalıdır diyerek 1980 askeri darbesi yine anti demokratik yollarla seçilmişlere karşı yapılan aynı zamanda milletimize yapılan darbedir. Darbe demek yokluk demek, darbe demek baskı demek, darbe demek bir sağdan bir soldan adam asan zalim bir idare demek ,Darbe demek insan hak ve özgürlüklerinin ayaklar altına alınması demektir. darbe demek diktatörlük demektir. Ne yazık ki, CHP her darbede ve benzer girişimlerde vesayetten yana tavrını koymuş bir türlü demokrat bir tavır sergileyememiştir. Cumhuriyet Tarihimizin en büyük trajedisi olan ve seçilmiş bir Başbakanın idam edilmesi ile sonuçlanan 1960 darbesi bunun en tipik örneğidir. 1970 darbesi de öyledir. Yine yakın tarihimizde 28 Şubat , 27 Nisan Muhtırası , 17 – 25 Aralık , 15 Temmuz’a kontrollü darbeydi diyecek kadar basiretsiz bir anlayış , milletimizi kendi içine hapsedip , üçüncü dünya ülkesi olmasını devam ettirmek isteyen dış güçler , içeride medya desteği ve CHP desteği ile kendilerine alan açmışlardır ifadelerini kullandı.

TÜRK MİLLETİ ADINA MİNNETTARIZ CUMHURBAŞKANIMIZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN’A , ÇÜNKÜ BİZ 15 TEMMUZ’DA YENİDEN DOĞDUK , DEMOKRASİYE YENİDEN İNANDIK. SEÇİLMİŞLERİN BU ÜLKEDE NELER YAPABİLECEĞİNE ŞAPKASINI ALIP GİTMEYECEĞİNE YENİDEN ŞAHİT OLDUK

Başkan Tomakin, eskiden asker zılgıtı yiyen seçilmişler hizaya geçerek vesayet sistemini bir Türlü üzerlerinden atamazlar teslim olmak zorunda kalırlardı. İlk defa bir Liderden..! bir daha 27 Mayıs’lar , 12 Eylül ‘ler , 28 Şubat’lar 27 Nisan’lar 17 – 25 Aralık’lar yaşanmasın diye 15 Temmuz 2016 da yine dış güçlerin , içeride besledikleri din kisvesi altına bürünmüş hain FETÖ eliyle denemeye çalıştıkları son darbede bir ses duyuldu , “Milletin Üstünde Bir Güç Tanımadım Ben Bugüne Kadar” diyen ve milyonları sokaklara döküp , Dış güçleri ve FETÖ’yü çileden çıkaran, bugüne kadar denenmemiş bir şeyi ,bir Lider sayesinde görenler çılgına döndüler , beklenmedik yerden kırdık millet iradesi ile onların işgal girişimini, bozduk bütün oyunlarını ,bir Liderin çağrısı ile tankların altına yatarak , canlarımızı siper ederek sildik attık üzerimizdeki vesayet zincirini bir daha gelmemek üzere, Tarihin akışını değiştirdiği için Türk Milleti adına Minnettarız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a , çünkü biz 15 Temmuz’da yeniden doğduk , demokrasiye yeniden inandık. Seçilmişlerin bu ülkede neler yapabileceğine şapkasını alıp gitmeyeceğine yeniden şahit olduk dedi.

12 Eylül 2019 Perşembe 01:05
 • Kadın Kolları
 • Gençlik Kolları
 • AKIM
 • YKM
 • EKM
 • AKADEMİ
 • KÜTÜPHANE
 • ORDU VALİLİĞİ
 • E-DEVLET