• Anasayfa
 • »
 • Yönetim
 • »
 • MİLLETVEKİLLERİ

AV.ERGÜN TAŞÇI

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ
1972 YILINDA ORDU/FATSA’DA DOĞDU. ORDU İMAM HATİP LİSESİ’NDEN MEZUN OLDU. ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ BİTİRDİ. YÜKSEK LİSANSINI, TÜRKİYE VE ORTADOĞU AMME İDARESİ ENSTİTÜSÜ (TODAİE) KAMU YÖNETİMİ VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ANAYASA HUKUKU ALANINDA YAPTI. AYRICA, AVRUPA TOPLULUKLARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİNDE TEMEL EĞİTİM VE UZMANLIK EĞİTİMİ ALARAK AVRUPA BİRLİĞİ HUKUKU UZMANI OLDU.
BAŞBAKANLIK DEVLET LİSAN OKULUNDA BİR YIL YABANCI DİL EĞİTİMİ ALDI. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDA AVUKAT VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA HUKUK MÜŞAVİRİ OLARAK ÇALIŞTI. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ GÖREVİNİN YANI SIRA, İLKSAN YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE İLKSAN’A BAĞLI DE-HA İNŞAAT YATIRIMLAR OTELCİLİK TUR. BİL. TİC. VE SAN. A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN VEKİLLİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU. BAKANLIK PROJELERİ İLE YURTİÇİ VE YURTDIŞI KOMİSYONLARDA GÖREV ALDI. İLKSAN YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE İLKSAN’A BAĞLI DE-HA İNŞAAT YATIRIMLAR OTELCİLİK TUR. BİL. TİC. VE SAN. A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN VEKİLLİĞİ DAHA SONRA, KAMU İHALE KURUMUNDA MÜŞAVİR, DÜZENLEME DAİRESİ BAŞKANI, KURUL İŞLERİ VE KARARLAR DAİRESİ BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPTI.
BU SÜRE İÇERİSİNDE, KAMU İHALE MEVZUATINA YÖNELİK DÜZENLEMELERİN HAZIRLANMASINDA VE İHALELERE İLİŞKİN YAPILAN BAŞVURULARIN İNCELENMESİNDE GÖREV ALDI. BAŞTA TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ OLMAK ÜZERE, ÜNİVERSİTELER, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE ÖZEL SEKTÖRE YÖNELİK İHALE MEVZUATIYLA İLGİLİ OLARAK DÜZENLENEN EĞİTİM PROGRAMLARINA EĞİTİCİ OLARAK KATILDI. TAŞÇI FARKLI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDE KURUCU ÜYE VE YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPTI.
ORDU KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ KURUCU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN VEKİLLİĞİ, HUKUK VE DEMOKRASİ KURUMU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, GÜREŞ FEDERASYONU DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ, FİLA ULUSLARARASI GÜREŞ FEDERASYONLARI BİRLİĞİ ETİK KURULU ÜYELİĞİ, BİNİCİLİK FEDERASYONU DENETLEME KURULU BAŞKANLIĞI VE HALTER FEDERASYONU DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDU. LONDRA OLİMPİYATLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE, BİRÇOK DÜNYA VE AVRUPA SPOR ORGANİZASYONLARINDA YÖNETİCİ OLARAK GÖREV ALDI.

METİN GÜNDOĞDU

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ

01.04.1973 ORDU DOĞUMLU OLAN METİN GÜNDOĞDU İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENİMİNİ ORDU’DA TAMAMLADI. ÜNİVERSİTE HAYATINA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ - ANKARA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜNDE DEVAM ETMEKTEDİR.

GENÇ YAŞTA GENÇLİK TEŞKİLATLARI İÇERİSİNDE GÖREV ALDI. SIRASIYLA ÜLKÜ OCAKLARI'NIN DEVAMI OLAN BİZİM OCAK TEŞKİLATINDA 1991-1992 DÖNEMİNDE GÖREV ALDI.1992 YILINDA MÇP' DEN MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN AYRILMASIYLA BİRLİKTE GÜNDOĞDU DA ORDU’DA İLK AYRILANLAR ARASINDA YER ALDI. 1993 YILINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN KURULMASIYLA BİRLİKTE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN ORDU MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI KURUCULARI ARASINDA YER ALDI.
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN O DÖNEMDEKİ GENÇLİK YAPILANMASI OLAN NİZAM-I ÂLEM OCAKLARININ ORDU KURUCU İL BAŞKANI OLDU. 1995-1998 YILLARI ARASINDA NİZAM-I ÂLEM OCAKLARI'NIN DOĞU KARADENİZ BÖLGE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YAPTI.

28 ŞUBAT SÜRECİNDE VATANÎ GÖREVİNİ YAPMAK ÜZERE ASKERE GİTTİ. ASKERLİK GÖREVİ ESNASINDA NİZAM-I ÂLEM OCAKLARI BÖLGE BAŞKANI OLDUĞU GEREKÇESİYLE ÜÇ DEFA GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ.
GENÇ YAŞTA TİCARETE ATILAN GÜNDOĞDU 2000 YILINDA KENTİ İŞLETMESİNİ KURDU.. 2001-2002 YILLARI ARASI YENİ ŞAFAK VE AKİT GAZETESİNİN ORDU TEMSİLCİLİĞİNİ YAPTI.

2002 YILINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN MKYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ. 2006-2007 YILLARI ARASINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ KARADENİZ BÖLGE TEŞKİLAT KOORDİNASYONKURULU BAŞKANLIĞINI YAPTI. 2007 YILINDA BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ. 2009 YILINA KADAR BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREVİNE DEVAM ETTİ.
2009 YEREL SEÇİMLERİNDE PARTİ GENEL MERKEZİNİN ALMIŞ OLDUĞU KARAR GEREĞİ ORDU MERKEZDEN BBP İL GENEL MECLİSİ ADAYI OLDU. PARTİSİNİN ALMIŞ OLDUĞU %1 LİK OYUNU KENDİ BÖLGESİNDE %10 A TAŞIYARAK ÇOK CİDDİ BİR BAŞARI SAĞLADI.

2009 SEÇİMLERİNDE MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ŞEHADETİ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA SAYIN YALÇIN TOPÇU'NUN GENEL BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE TEKRAR BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ.

2011 GENEL SEÇİMLERİNDE BBP GENEL BAŞKANI SAYIN YALÇIN TOPÇU'NUN GENEL BAŞKANLIKTAN İSTİFA SÜRECİNDEN SONRA OLUŞAN BAŞKANLIK DİVANINDA BBP GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNE GETİRİLDİ. 1 YIL KADAR SÜRDÜRDÜĞÜ BU GÖREVİNDEN KENDİ İSTEĞİYLE AYRILARAK BBP TÜRK DÜNYASI VE AKRABA TOPLULUKLARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ ÜSTLENDİ.

2014 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ SÜRECİNDE PARTİSİNİN CHP VE MHP'NİN ÇATI ADAYINI DESTEKLEME KARARINA KARŞI, PARTİSİNİN ALMIŞ OLDUĞU KARARIN DOĞRU OLMADIĞINI SAVUNARAK BBP TABANINDA ÇOĞUNLUĞUNUN SESİ OLARAK “YERLİ VE MİLLİ” OLDUĞUNA İNANDIĞI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLAYARAK PARTİSİNİN KARARINA KARŞI DURUŞ SERGİLEDİ. BİRÇOK TELEVİZYON KANALINDA VE YAZILI MEDYADA PARTİ TABANININ CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEMESİ GEREKTİĞİNİ SAVUNDU.


METİN GÜNDOĞDU 2013 YILINDA, ESKİŞEHİR'DE SOGEV VAKFI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN VE 400 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN KATILDIĞI GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞININ DA DESTEKLEDİĞİ BİR PROJE OLAN " 1.TÜRK DÜNYASI GENÇLİK KURULTAYI'NIN " KOORDİNATÖRLÜĞÜNÜ YAPTI. ŞUAN YERLİ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLAN METİN GÜNDOĞDU, YERLİ DÜŞÜNCE DERGİSİ VE WWW.YERLİHABER.COM.TR HABER SİTESİNİN İMTİYAZ SAHİBİDİR. EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

AV.OKTAY ÇANAK

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ

1975 YILINDA DOĞDU.ORTA VE LİSE ÖĞRENİMİNİ ORDU'DA TAMAMLADI.1993 YILINDA MARMARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİNİ KAZANDI.1998 YILINDA MEZUN OLDU.1998 YILINDA AVUKATLIK STAJINI,1999 YILINDA ASKERLİK GÖREVİNİ TAMAMLADI.2000 YILINDA ORDU BAROSUNDA AVUKATLIK MESLEĞİNE BAŞLADI.BUGÜNE KADAR ORDU BAROSU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ ,ORDU VALİLİĞİ İNSAN HAKLARI KURULU ÜYELİĞİ , AK PARTİ İL YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ , İL BAŞKAN YARDIMCILIĞI,İL BAŞKANLIĞI VE ORDU BAROSU BAŞKANLIĞI GÖREVLERİNDE BULUNDU.2012-2014 YILLARI ARASINDA ORDU BARO BAŞKANLIĞI YAPTIM, 7 HAZİRAN SEÇİMLERİNDE ORDU MİLLETVEKİLİ OLARAK SEÇİLDİ EVLİ VE 2 ÇOCUK BABASI..

HARUN ÇAKIR (RAHMETLE ANIYORUZ) 1954- 2011

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ

1954 yılında Ordu/ Gölköy ’de doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ordu’da tamamladıktan sonra 1977 yılında Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih - Coğrafya Fakültesinden mezun oldu. İş hayatına 1978 yılında Ankara’da Türk Standartları Enstitüsü’nde uzman olarak başladı. Aynı kurumda sırasıyla Yayın ve Tanıtma Müdürü (1980 – 1987), Tüketicinin Korunması Müdürü (1987 – 1989), Standard Hazırlama Dairesi Başkanı (1989 – 1991), Araştırma Planlama ve Koordinasyon Dairesi Başkanı (1991 – 2005), Ar-Ge Merkezi Başkanlığı ve İzleme Dairesi Başkanlığı (2006 – 2011) görevlerinde bulundu. Standardizasyon, belgelendirme, tüketici hakları, Avrupa Birliği ile uyum konularında çeşitli toplantılarda tebliğler sunmuş ve bu konularda birçok dergide yazıları yayınlanmıştır. Ayrıca, lise ve dengi okullarda ders kitabı olarak okutulan Standardizasyon ve Kalite isimli ders kitapları yayınlanmıştır.Uzun yıllardır Ankara’da faaliyet gösteren Ordu ilini tanıtan Derneklerde çeşitli görevlerde bulundu. Harun ÇAKIR en son Başkent Ordulular Derneği’nin Başkanlığını yürüttü. Evli ve 2 çocuk babası olan Harun ÇAKIR, iyi derecede İngilizce bilmektedir.28 Ekim 2011 tarihinde hakkın rahmetine kavuşmuştur.

PROF.DR.NUMAN KURTULMUŞ

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ / BAŞBAKAN YARDIMCISI

AMENTÜ ŞERHİ YAZARI MERHUM BİNBAŞI NUMAN KURTULUŞ'UN TORUNU, ŞUURLU GENÇLİĞİN YETİŞMESİNDE BİR ÇOK KURULUŞTA HAYIRLI ÇALIŞMALARA İMZA ATMIŞ MERHUM TABİP İSMAİL NİYAZİ KURTULMUŞ'UN OĞLU OLARAK 1959’DA ÜNYE’DE DOĞAN NUMAN KURTULMUŞ, İSTANBUL İMAM HATİP LİSESİ'NDEKİ EĞİTİMİNDEN SONRA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ’NDEN 1982 YILINDA MEZUN OLDU.

1984 YILINDA, YİNE AYNI FAKÜLTE’DE YÜKSEK LİSANSINI TAMAMLADI. 1988-1989 ÖĞRETİM YILINDA ABD’DE TEMPLE UNİVERSİTY SCHOOL OF BUSİNESS & MANAGEMENT’DA LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRDÜ. KASIM 1990 İLE HAZİRAN 1993 TARİHLERİ ARASINDA ABD’DE CORNELL UNİVERSİTY NEW YORK STATE SCHOOL OF INDUSTRİAL & LABOR RELATİONS’NDA MİSAFİR ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK BULUNDU.

YAZARIN, SOSYAL SİYASET, İŞÇİ-YÖNETİM İLİŞKİLERİ, YÖNETİM VE ORGANİZASYON, SENDİKALAR VE SENDİKACILIKTA YENİ TRENDLER VE İNSAN KAYNAKLARI YÖNETİMİ KONULARINDA YAYINLANMIŞ MAKALELERİ VARDIR. AYRICA ÇEŞİTLİ ULUSLARARASI VE YERLİ KURULUŞLARIN SEMPOZYUM VE SEMİNERLERİNDE TEBLİĞLER SUNDU.

“STOK YÖNETİMİNİN DATA BASE YAKLAŞIMIYLA ENTEGRE EDİLMESİ” VE “MODEL İNSAN TİPİ AÇISINDAN ENDÜSTRİ İLİŞKİLERİNDEKİ DEĞİŞİM” KONULARINDA YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA TEZLERİ İLE “POST-ENDÜSTRİYEL DÖNÜŞÜM” VE “JAPON SİSTEMİNDE İŞÇİ-YÖNETİM İLİŞKİLERİ” İSİMLİ DOÇENTLİK ÇALIŞMALARI MEVCUTTUR. 1992 YILINDA İKTİSAT DOKTORU, 1994 YILINDA ÇALIŞMA EKONOMİSİ ANABİLİM DALINDA DOÇENTLİK UNVANINI ALDI. SANAYİ ÖTESİ DÖNÜŞÜM ADLI ESERİ YAYINLADI.

BİR ARA İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ İKTİSAT FAKÜLTESİ’NDE ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK ÇALIŞMALARINI SÜRDÜREN KURTULMUŞ, ÖNDER İMAM HATİP LİSELERİ MEZUNLARI VE MENSUPLARI DERNEĞİ YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE FAZİLET PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YAPTI. FP'NİN ANAYASA MAHKEMESİ'NCE 22 HAZİRAN 2001'DE KAPATILMASINDAN SONRA KURULAN SAADET PARTİSİ'NİN GİK'İNDE GÖREV ALDI.

DAHA SONRA SAADET PARTİSİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI VE GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVLERİNİ BİRLİKTE YÜRÜTTÜ.

2004 YILINDA PROFESÖR OLAN KURTULMUŞ, AKADEMİK ÇALIŞMALARINI İSTANBUL TİCARET ÜNİVERSİTESİ’NDE ÖĞRETİM ÜYESİ OLARAK SÜRDÜRMEKTEDİR.
PROF. DR. SEVGİ KURTULMUŞ'LA EVLİ OLAN NUMAN KURTULMUŞ ÜÇ ÇOCUK SAHİBİ.

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Kadın Kolları
 • Gençlik Kolları
 • AKIM
 • YKM
 • EKM
 • AKADEMİ
 • KÜTÜPHANE
 • ORDU VALİLİĞİ
 • E-DEVLET