• Anasayfa
 • »
 • Yönetim
 • »
 • MİLLETVEKİLLERİ

DR.ŞENEL YEDİYILDIZ

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ

1953 Ordu Kabataş ilçesi Hoşkadem Köyünde dünya’ya geldi. 

İlkokulu aynı yerde bitirdikten sonra Tokat İmam Hatip Okulunda devam etti. Eğitim hayatını daha sonra Erzurum Üniversitesi Tıp Fakültesinde tamamladı. 

İlk görev yeri olarak Zonguldak ili Çaycuma ilçesi Karapınar Sağlık Ocağında göreve başladı. Askerlik görevini Yedek Subay olarak Ağrı’da tamamladı. 

Atatürk Üniversitesinde Göğüs Cerrahisi ihtisasını tamamladı. 1990 yılında İstanbul Vakıf Gureba Hastanesine Uzman Doktor olarak atandı, aynı hastanede 1996-2000 yıllarında başhekim yardımcılığı 2006-2007 yıllarında ise başhekimlik görevlerinde bulundu. Ayrıca çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında aktif görev alan Dr. Şenel Yediyıldız ÖNDER, MÜSİAD ve hemşehri derneklerinde aktif görev aldı. 

 


2009 yılında İstanbul da bulunan Ordu il ,ilçe, Belde,Köy ve Mahalle derneklerinin üst kuruluşu olarak kurulan ORDU DERNEKLER PLATFORM’unda başkanlık görevinde bulundu ve halen sürdürmektedir. 

Ayrıca İngilizce bilen Dr. Şenel Yediyıldız evli ve iki çocuk babasıdır. 

ERGÜN TAŞÇI

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ

1972 YILINDA ORDU/FATSA’DA DOĞDU. ORDU İMAM HATİP LİSESİ’NDEN MEZUN OLDU. ANKARA ÜNİVERSİTESİ HUKUK FAKÜLTESİ VE ANKARA ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİNİ BİTİRDİ. YÜKSEK LİSANSINI, TÜRKİYE VE ORTADOĞU AMME İDARESİ ENSTİTÜSÜ (TODAİE) KAMU YÖNETİMİ VE GAZİ ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ENSTİTÜSÜ ANAYASA HUKUKU ALANINDA YAPTI. AYRICA, AVRUPA TOPLULUKLARI ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİNDE TEMEL EĞİTİM VE UZMANLIK EĞİTİMİ ALARAK AVRUPA BİRLİĞİ HUKUKU UZMANI OLDU.

 

BAŞBAKANLIK DEVLET LİSAN OKULUNDA BİR YIL YABANCI DİL EĞİTİMİ ALDI. DİYANET İŞLERİ BAŞKANLIĞINDA AVUKAT VE MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞINDA HUKUK MÜŞAVİRİ OLARAK ÇALIŞTI. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI HUKUK MÜŞAVİRLİĞİ GÖREVİNİN YANI SIRA, İLKSAN YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE İLKSAN’A BAĞLI DE-HA İNŞAAT YATIRIMLAR OTELCİLİK TUR. BİL. TİC. VE SAN. A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN VEKİLLİĞİ GÖREVİNDE BULUNDU. BAKANLIK PROJELERİ İLE YURTİÇİ VE YURTDIŞI KOMİSYONLARDA GÖREV ALDI. İLKSAN YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE İLKSAN’A BAĞLI DE-HA İNŞAAT YATIRIMLAR OTELCİLİK TUR. BİL. TİC. VE SAN. A.Ş. YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN VEKİLLİĞİ DAHA SONRA, KAMU İHALE KURUMUNDA MÜŞAVİR, DÜZENLEME DAİRESİ BAŞKANI, KURUL İŞLERİ VE KARARLAR DAİRESİ BAŞKANI OLARAK GÖREV YAPTI.

 

BU SÜRE İÇERİSİNDE, KAMU İHALE MEVZUATINA YÖNELİK DÜZENLEMELERİN HAZIRLANMASINDA VE İHALELERE İLİŞKİN YAPILAN BAŞVURULARIN İNCELENMESİNDE GÖREV ALDI. BAŞTA TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ OLMAK ÜZERE, ÜNİVERSİTELER, KAMU KURUM VE KURULUŞLARI İLE ÖZEL SEKTÖRE YÖNELİK İHALE MEVZUATIYLA İLGİLİ OLARAK DÜZENLENEN EĞİTİM PROGRAMLARINA EĞİTİCİ OLARAK KATILDI. TAŞÇI FARKLI SİVİL TOPLUM ÖRGÜTLERİNDE KURUCU ÜYE VE YÖNETİCİ OLARAK GÖREV YAPTI.

ORDU KÜLTÜR VE SANAT DERNEĞİ KURUCU ÜYELİĞİ VE BAŞKAN VEKİLLİĞİ, HUKUK VE DEMOKRASİ KURUMU YÖNETİM KURULU ÜYELİĞİ, GÜREŞ FEDERASYONU DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ, FİLA ULUSLARARASI GÜREŞ FEDERASYONLARI BİRLİĞİ ETİK KURULU ÜYELİĞİ, BİNİCİLİK FEDERASYONU DENETLEME KURULU BAŞKANLIĞI VE HALTER FEDERASYONU DİSİPLİN KURULU ÜYELİĞİ GÖREVLERİNDE BULUNDU. LONDRA OLİMPİYATLARI BAŞTA OLMAK ÜZERE, BİRÇOK DÜNYA VE AVRUPA SPOR ORGANİZASYONLARINDA YÖNETİCİ OLARAK GÖREV ALDI.

METİN GÜNDOĞDU

MİLLETVEKİLLERİ ORDU MİLLETVEKİLİ

01.04.1973 ORDU DOĞUMLU OLAN METİN GÜNDOĞDU İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE ÖĞRENİMİNİ ORDU’DA TAMAMLADI. ÜNİVERSİTE HAYATINA ANADOLU ÜNİVERSİTESİ İŞLETME FAKÜLTESİ - ANKARA BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ TÜRK DİLİ VE EDEBİYATI BÖLÜMÜNDE DEVAM ETMEKTEDİR.

GENÇ YAŞTA GENÇLİK TEŞKİLATLARI İÇERİSİNDE GÖREV ALDI. SIRASIYLA ÜLKÜ OCAKLARI'NIN DEVAMI OLAN BİZİM OCAK TEŞKİLATINDA 1991-1992 DÖNEMİNDE GÖREV ALDI.1992 YILINDA MÇP' DEN MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN AYRILMASIYLA BİRLİKTE GÜNDOĞDU DA ORDU’DA İLK AYRILANLAR ARASINDA YER ALDI. 1993 YILINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN KURULMASIYLA BİRLİKTE BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN ORDU MERKEZ İLÇE TEŞKİLATI KURUCULARI ARASINDA YER ALDI.
BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN O DÖNEMDEKİ GENÇLİK YAPILANMASI OLAN NİZAM-I ÂLEM OCAKLARININ ORDU KURUCU İL BAŞKANI OLDU. 1995-1998 YILLARI ARASINDA NİZAM-I ÂLEM OCAKLARI'NIN DOĞU KARADENİZ BÖLGE BAŞKANLIĞI GÖREVİNİ YAPTI.

28 ŞUBAT SÜRECİNDE VATANÎ GÖREVİNİ YAPMAK ÜZERE ASKERE GİTTİ. ASKERLİK GÖREVİ ESNASINDA NİZAM-I ÂLEM OCAKLARI BÖLGE BAŞKANI OLDUĞU GEREKÇESİYLE ÜÇ DEFA GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ.
GENÇ YAŞTA TİCARETE ATILAN GÜNDOĞDU 2000 YILINDA KENTİ İŞLETMESİNİ KURDU.. 2001-2002 YILLARI ARASI YENİ ŞAFAK VE AKİT GAZETESİNİN ORDU TEMSİLCİLİĞİNİ YAPTI.

2002 YILINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ'NİN MKYK ÜYELİĞİNE SEÇİLDİ. 2006-2007 YILLARI ARASINDA BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ KARADENİZ BÖLGE TEŞKİLAT KOORDİNASYONKURULU BAŞKANLIĞINI YAPTI. 2007 YILINDA BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ. 2009 YILINA KADAR BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLARAK GÖREVİNE DEVAM ETTİ.
2009 YEREL SEÇİMLERİNDE PARTİ GENEL MERKEZİNİN ALMIŞ OLDUĞU KARAR GEREĞİ ORDU MERKEZDEN BBP İL GENEL MECLİSİ ADAYI OLDU. PARTİSİNİN ALMIŞ OLDUĞU %1 LİK OYUNU KENDİ BÖLGESİNDE %10 A TAŞIYARAK ÇOK CİDDİ BİR BAŞARI SAĞLADI.

2009 SEÇİMLERİNDE MERHUM MUHSİN YAZICIOĞLU'NUN ŞEHADETİ GERÇEKLEŞTİKTEN SONRA SAYIN YALÇIN TOPÇU'NUN GENEL BAŞKANLIĞI DÖNEMİNDE TEKRAR BBP GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNE GETİRİLDİ.

2011 GENEL SEÇİMLERİNDE BBP GENEL BAŞKANI SAYIN YALÇIN TOPÇU'NUN GENEL BAŞKANLIKTAN İSTİFA SÜRECİNDEN SONRA OLUŞAN BAŞKANLIK DİVANINDA BBP GENEL SEKRETERLİĞİ GÖREVİNE GETİRİLDİ. 1 YIL KADAR SÜRDÜRDÜĞÜ BU GÖREVİNDEN KENDİ İSTEĞİYLE AYRILARAK BBP TÜRK DÜNYASI VE AKRABA TOPLULUKLARINDAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI GÖREVİNİ ÜSTLENDİ.

2014 YILINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN CUMHURBAŞKANLIĞI SEÇİMİ SÜRECİNDE PARTİSİNİN CHP VE MHP'NİN ÇATI ADAYINI DESTEKLEME KARARINA KARŞI, PARTİSİNİN ALMIŞ OLDUĞU KARARIN DOĞRU OLMADIĞINI SAVUNARAK BBP TABANINDA ÇOĞUNLUĞUNUN SESİ OLARAK “YERLİ VE MİLLİ” OLDUĞUNA İNANDIĞI CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLAYARAK PARTİSİNİN KARARINA KARŞI DURUŞ SERGİLEDİ. BİRÇOK TELEVİZYON KANALINDA VE YAZILI MEDYADA PARTİ TABANININ CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN'I DESTEKLEMESİ GEREKTİĞİNİ SAVUNDU.


METİN GÜNDOĞDU 2013 YILINDA, ESKİŞEHİR'DE SOGEV VAKFI TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLEN VE 400 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN KATILDIĞI GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞININ DA DESTEKLEDİĞİ BİR PROJE OLAN " 1.TÜRK DÜNYASI GENÇLİK KURULTAYI'NIN " KOORDİNATÖRLÜĞÜNÜ YAPTI. ŞUAN YERLİ DÜŞÜNCE DERNEĞİ YÖNETİM KURULU BAŞKANI OLAN METİN GÜNDOĞDU, YERLİ DÜŞÜNCE DERGİSİ VE WWW.YERLİHABER.COM.TR HABER SİTESİNİN İMTİYAZ SAHİBİDİR. EVLİ VE 3 ÇOCUK BABASIDIR.

 

AK PARTİ ORDU İL BAŞKANI
Üye Ol

VİDEO HABER

DUYURULAR

Tüm Duyurular

AK İCRAATLAR

ON YILDA FARK ORTADA

Üye Ol
Gazeteler
 • Kadın Kolları
 • Gençlik Kolları
 • AKIM
 • YKM
 • EKM
 • AKADEMİ
 • KÜTÜPHANE
 • ORDU VALİLİĞİ
 • E-DEVLET